https://bioceltix.com/

Bioceltix

Bioceltix to wrocławska firma biotechnologiczna rozwijająca produkty lecznicze dla zwierząt towarzyszących ze szczególnym uwzględnieniem psów i koni, a w przyszłości również kotów.

Przełom terapii Bioceltix polega na tym, że firma, wykorzystując autorską technologię ALLO-BCLX, opartą na allogenicznych mezenchymalnych komórkach macierzystych, proponuje alternatywę dla leków chemicznych – leki biologiczne, które obok działania objawowego będą wykazywać działanie przyczynowe poprzez wpływanie na środowisko zapalne oraz uruchomienie naturalnych mechanizmów odbudowy zmienionych chorobowo tkanek. Dzięki temu przyszłe leki Bioceltix będą powodować mniej skutków ubocznych i działać w sposób długotrwały już po jednokrotnym podaniu.

https://www.biowet-drwalew.pl/

Biowet Drwalew

Biowet Drwalew Sp. z o.o. kontynuuje wieloletnie tradycje dostarczając lekarzom weterynarii preparaty o ugruntowanej marce i sprawdzonej skuteczności. Firma specjalizuje się w dystrybucji chemioterapeutyków oraz biopreparatów. W ofercie dostępne są ponadto preparaty witaminowe, witaminowo-mineralne i mineralne oraz maści.

Dystrybucja odbywa się poprzez szeroką sieć patronackich hurtowni weterynaryjnych w Polsce oraz export do kilkunastu krajów na całym świecie. W naszych działaniach czerpiemy z wieloletnich doświadczeń. Firma działa na rynku weterynaryjnym od 1929 roku, kiedy to Stanisław Klawe założył Wytwórnię Surowic i Preparatów Ziołowych na potrzeby Towarzystwa Przemysłowego Chemiczno – Farmaceutycznego SA w Warszawie. Obecnie dominującym udziałowcem spółki jest firma CENTAMUNE S.L.

Zmieniamy się i rozwijamy by jak najlepiej dostosować ofertę do potrzeb współczesnej weterynarii.

https://www.boehringer-ingelheim.pl/

Boehringer Ingelheim

Boehringer Ingelheim to globalna firma farmaceutyczna, która opracowuje przełomowe terapie poprawiające jakość życia ludzi i zwierząt. Firma prowadzi badania, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych do stosowania w medycynie i weterynarii. Boehringer Ingelheim tworzy wartość poprzez opracowywanie innowacyjnych terapii w obszarach, w których istnieją ważne niezaspokojone potrzeby medyczne.

Od czasu założenia w 1885 r., Boehringer Ingelheim pozostaje własnością rodziny i kieruje się długofalową perspektywą. Około 52 tys. pracowników firmy działa na ponad 130 rynkach w ramach trzech jednostek biznesowych – Human Pharma, Animal Health i Biopharmaceutical Contract Manufacturing.

Więcej informacji o firmie Boehringer Ingelheim można uzyskać, odwiedzając stronę www.boehringer-ingelheim.com.

https://www.ceva.pl/

Ceva

Od czasu powstania w 1999 r. Ceva jest najszybciej rozwijającą się firmą pośród dziesięciu największych firm weterynaryjnych na świecie.

Firma koncentruje się na badaniach i rozwoju oraz produkcji i sprzedaży produktów farmaceutycznych i szczepionek dla zwierząt towarzyszących, drobiu, przeżuwaczy i trzody chlewnej. Nieustannie dążymy do znajdowania lepszych rozwiązań dla istniejących i pojawiających się chorób, które z kolei poprawią stan zdrowia i wydajność zwierząt.

Nasza uwaga wykracza daleko poza samo zdrowie i dobrostan zwierząt. Świadomość, że ponad 75% wszystkich pojawiających się obecnie chorób zakaźnych człowieka pochodzi od zwierząt sprawia, że jesteśmy zaangażowani w walkę z rozprzestrzenianiem się chorób odzwierzęcych, takich jak ptasia grypa, bruceloza i gorączka Q.

Działamy bezpośrednio w 46 krajach, posiadamy 12 centrów R&D, 25 zakładów produkcyjnych i zatrudniamy 6250 pracowników na całym świecie.

https://www.elanco.com/

Elanco

Elanco Animal Health  jest światowym liderem w dziedzinie zdrowia zwierząt gospodarskich i domowych. Od ponad 70 lat pomagamy naszym klientom w poprawie zdrowia zwierząt będących pod ich opieką, jednocześnie wywierając pozytywny wpływ na nasze lokalne i globalne społeczności.

W Elanco kierujemy się naszą wizją zawartą w koncpecji Elanco Healthy Purpose™ i dotyczącą zrównoważonego rozwoju mającą na celu poprawę zdrowie zwierząt, ludzi i planety.

https://www.hipra.com/portal/pl/hipra/animal-home

Hipra

Hipra Polska, Sp. z o.o., należąca do Grupy Hipra, działa na polskim rynku od 2008. Siedzibą spółki matki, Laboratorios Hipra, S.A., jest Amer (Girona), Hiszpania.

HIPRA to międzynarodowa firma farmaceutyczna zajmująca się profilaktyką i diagnostyką zdrowia zwierząt i ludzi, oferująca szeroką gamę wysoce innowacyjnych szczepionek oraz zaawansowane usługi diagnostyczne. Swoim oświadczeniem „Budowanie odporności dla zdrowszego świata” HIPRA potwierdza swoje zaangażowanie w tworzenie rozwiązań poprawiających zdrowie na świecie.

HIPRA przeznacza 10% swojego rocznego obrotu na działalność badawczo-rozwojową, która koncentruje się na tworzeniu i stosowaniu najnowszych osiągnięć naukowych do opracowywania najwyższej jakości innowacyjnych szczepionek. Aby nadać wartość dodaną swoim produktom, firma opracowuje również wyroby medyczne i usługi identyfikowalności wykonanych szczepień.

http://www.huvepharma.com.pl/

Huvepharma

Huvepharma – Human and Veterinary PHARMAceuticals jest firmą farmaceutyczną, producentem dodatków paszowych, surowców farmaceutycznych oraz leków dla ludzi i zwierząt. Firma Huvepharma działa globalnie; jej oddziały znajdują się we Włoszech, Belgii, Polsce, w Chinach , Stanach Zjednoczonych i na Tajwanie.

Huvepharma Polska w Polsce prowadzi działalność od 2002r. Spółka jest czołowym dystrybutorem dodatków paszowych – enzymów i kokcydiostatyków, leków weterynaryjnych oraz surowców farmaceutycznych dla polskich producentów leków weterynaryjnych. Celem firmy jest utrzymanie czołowej pozycji na rynku polskim poprzez oferowanie nie tylko szerokiego asortymentu produktów o wysokiej jakości, ale również szybką obsługę i doradztwo techniczne dla klientów.

http://www.medivet.pl

MEDiVET

MEDiVET S.A. jest wiodącym dostawcą usług i produktów weterynaryjnych na rynku polskim. Swoje doświadczenie buduje od ponad 25 lat. Od 2019 roku stanowi część międzynarodowego koncernu weterynaryjnego Covetrus www.covetrus.com , który zatrudnia ponad 5500 pracowników na całym świecie.

W oparciu o znajomość lokalnego rynku oraz unikalne międzynarodowe doświadczenie dbają o zdrowie i dobrostan zwierząt, zapewniając lecznicom w całym kraju bogaty asortyment produktów.

Swoją działalność opierają na trzech filarach: PRODUKTY, USŁUGI, EDUKACJA, co sprawia, że Medivet to więcej niż hurtownia weterynaryjna.

https://www.msd-animal-health.pl/

MSD Animal Health

MSD Animal Health jest globalnym liderem w dziedzinie zdrowia zwierząt. Oferuje najszerszy zakres produktów leczniczych weterynaryjnych, szczepionek oraz rozwiązań i usług. Firma aktywnie działa na rzecz poprawy zdrowia zwierząt i ich dobrostanu, zapewnienia konsumentom zrównoważonych dostaw wysokiej jakości żywności, ochrony zdrowia publicznego i wsparcia hodowców.

Bazując na wieloletnim doświadczeniu i rozbudowanym zapleczu naukowym, MSD AH współpracuje ściśle z partnerami weterynaryjnymi i branżowymi, właścicielami zwierząt i ekspertami, tworząc innowacyjne, zintegrowane programy ochrony zdrowia zwierząt.

MSD AH jest obecna w ponad 50 krajach, a jej produkty są dostępne na 150 rynkach.

MSD AH jest częścią MSD, światowego lidera w dziedzinie opieki zdrowotnej, działającego na rzecz poprawy zdrowia na świecie. 

https://orionpharma.info.pl

Orion Pharma

Orion Pharma Animal Health to część założonego w 1917 roku w Finlandii, a działającego globalnie koncernu farmaceutycznego Orion Corporation.

Orion zajmuje się badaniami, produkcją i sprzedażą własnych leków innowacyjnych oraz generycznych, jak również sprzedażą produktów innych międzynarodowych firm.

Oryginalne leki weterynaryjne firmy to: Domosedan (detomidyna), Domitor (medetomidyna), Antisedan (atipamezol), Dexdomitor (deksmedetomidyna), Domosedan Gel (detomidyna), Sileo (deksmedetomidyna) i Clevor (ropinirol). Natomiast przykładami leków generycnych są: Kefavet (cefaleksyna), Comforion (ketoprofen) czy Propomitor (propofol).

Poza produktami leczniczymi Orion oferuje szeroki asortyment preparatów nielekowych marki Aptus oraz unikalny preparat zasiedlający dla drobiu o nazwie Broilact.

https://www.pahc.com/

Phibro Animal Health

Phibro Animal Health jest jedną z wiodących firm farmaceutycznych na świecie. Działamy w ponad 30 krajach, wspierając rozwój i osiągnięcia naszych Klientów. Nieustannie prowadzimy prace badawczo - rozwojowe, produkcję i sprzedaż innowacyjnych produktów leczniczych, w szczególności zaawansowanych technologicznie szczepionek przeznaczonych dla drobiu, które są główną specjalizacją naszej firmy.

Dzięki innowacjom, wysokim standardom produkcji i nowoczesnym liniom technologicznym, nasze portfolio produktów jest dostosowane do potrzeb naszych klientów oraz obowiązujących wymagań prawnych.

Eksperci Phibro Animal Health wspierają indywidualne potrzeby naszych klientów, służąc profesjonalną wiedzą i doświadczeniem. Nasz zespół z pasją i zaangażowaniem wspiera dążenie do sukcesu każdego lekarza weterynarii.

Trwałym fundamentem Phibro Animal Health jest również wsparcie naszych klientów poprzez działania techniczne zapewniające najlepsze efekty hodowli.

https://www.vet-agro.pl/

Vet–Agro

Vet–Agro Sp. z o.o. to jeden z wiodących polskich producentów leków weterynaryjnych oraz produktów pielęgnacyjnych dla zwierząt. Spółka powstała w 1989 roku w Lublinie. Doświadczenie zdobyte w ciągu 30 lat działalności umożliwiło stworzenie nowoczesnej, funkcjonalnej fabryki o światowym standardzie. Produkcja leków odbywa się przy użyciu innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz nowoczesnej aparatury pomiarowo-kontrolnej. Spółka posiada własny i niezależny Dział Badań i Rozwoju.  

W Vet-Agro wytwarzane są: sterylne zawiesiny antybiotykowe, sterylne roztwory iniekcyjne, leki przeznaczone do podawania doustnego oraz do stosowania miejscowego na skórę, płynne i półpłynne preparaty weterynaryjne oraz mieszanki paszowe.

Współpraca z wieloma partnerami handlowymi owocuje poszerzeniem oferty o leki importowane. Dzięki stałemu rozwojowi działalności eksportowej produkty Vet-Agro dostępne są obecnie na ponad dwudziestu rynkach zagranicznych.

https://www.vetoquinol.pl

Vetoquinol

Vetoquinol jest wiodącą międzynarodową firmą na rynku zdrowia zwierząt dostarczającą leki i produkty nielecznicze dla zwierząt gospodarskich i towarzyszących. Firma projektuje, rozwija i sprzedaje produkty weterynaryjne w Europie, Amerykach oraz w regionie Azji i Pacyfiku. Od założenia w 1933r. realizuje strategię łączącą innowację wraz z dywersyfikacją geograficzną. Rozwój grupy jest napędzany wzmacnianiem własnego portfolio wraz z akwizycjami na rynkach o wysokim potencjale wzrostu. Vetoquinol jest notowany na giełdzie Euronet Paris od 2006r.

W Polsce Vetoquinol jest reprezentowany przez Vetoqionol Biowet w Gorzowie Wlkp., gdzie mieści się centrum krajowej działalności komercyjnej i jeden z głównych zakładów grupy wytwarzający produkty sprzedawane lokalnie i na rynki zagraniczne.

https://pl.virbac.com/

Virbac

Firma VIRBAC została założona w 1968 roku w Nicei przez francuskiego lekarza weterynarii Pierre-Richard Dick.

Od tego czasu firma VIRBAC nieustannie dostarcza lekarzom weterynarii i właścicielom zwierząt wielu innowacyjnych rozwiązań w zakresie diagnostyki, leczenia, żywienia oraz profilaktyki chorób u zwierząt.

Obecnie firma VIRBAC jest jednym z wiodących na świecie producentów leków dla zwierząt, a produkty firmy są sprzedawane w ponad 100 krajach. Dzięki bogatej ofercie i zapleczu produkcyjnemu spełniającym najwyższe międzynarodowe standardy jakości, firma od ponad 50 lat rozwija budowane na wzajemnym zaufaniu relacje z lekarzami weterynarii i właścicielami zwierząt na całym świecie.

Więcej informacji o firmie VIRBAC i jej produktach na pl.virbac.com

https://www.zoetis.com.pl

Zoetis

Zoetis jest globalną spółką działającą w dziedzinie ochrony zdrowia zwierząt. Naszą misją jest ciągłe doskonalenie produktów i usług dla lekarzy weterynarii, hodowców i właścicieli zwierząt.

Dzięki 65-letniemu doświadczeniu oferujemy najwyższej jakości leki, szczepionki, wsparcie techniczne i usługi edukacyjne. Nazwa spółki Zoetis pochodzi od greckiego przedrostka „zo”, występującego w słowach takich jak „zoo” czy „zoologia”, który oznacza „związany z życiem”. 

Nasze produkty wprowadzamy do obrotu w ponad 100 krajach, dzięki czemu lekarze weterynarii na całym świecie mogą korzystać z naszej oferty i wiedzy technicznej. Zależy nam na tym, aby współpraca z firmą Zoetis była wyjątkowa. Na pierwszym miejscu zawsze stawiamy klienta i jego priorytety, by wspólnie dążyć do sukcesu.

VEBIOT logo

Marka VEBIOT® należąca do grupy kapitałowej Olimp-Nutrifarm to wysokiej jakości preparaty weterynaryjne, przeznaczone dla zwierząt domowych. Tworzymy specjalistyczne suplementy diety i preparaty wspierające zdrowie zwierząt towarzyszących.

Nasze preparaty tworzone są przez zespół naukowców przy współpracy z praktykującymi lekarzami weterynarii. Ich wiedza i doświadczenie w połączeniu z najnowocześniejszym zapleczem badawczym są gwarantem jakości produktów VEBIOT®.

Created for those who love - wierzymy, że właściwa opieka nad zwierzętami domowymi to ważny element zdrowego społeczeństwa.