Zdjęcie WhatsApp 2024-03-05 o 10 12 48 a2860325

Spotkanie w URPLWMiPB

1 marca 2024 r. w siedzibie Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych odbyło się spotkanie przedstawicieli branży, podczas którego omówione zostały zagadnienia dotyczące legislacji i bieżących wyzwań w obrębie branży farmacji weterynaryjnej.

Zorganizowane przez Pion Produktów Leczniczych Weterynaryjnych Urzędu spotkanie ma charakter cykliczny a tym razem po raz pierwszy odbyło się w formule hybrydowej.

Najważniejszymi tematami spotkania były:

  • Wdrażanie przez podmioty odpowiedzialne przepisów rozporządzenia 2019/6 poprzez dostosowanie do QRD v. 9 druków informacyjnych;
  • Raportowanie rocznych danych dotyczących wielkości sprzedaży weterynaryjnych produktów leczniczych w UPD;
  • Zmiany, jakie wprowadza akt wykonawczy przyjmujący wykaz skrótów i piktogramów gatunków docelowych na opakowaniach oraz akt wykonawczy przyjmujący jednolite przepisy dotyczące wielkości małych opakowań bezpośrednich.
  • Rozmawialiśmy też o losach długo wyczekiwanej przez nas wszystkich krajowej ustawy o weterynaryjnych produktach leczniczych oraz widocznych rezultatach wdrażania przepisów rozporządzenia 2019/6.

Radosław Knap, sekretarz generalny POLPROWET w podsumowując spotkanie powiedział: Bardzo dziękuję Pani Agacie Andrzejewskiej w imieniu członków POLPROWET i przemysłu weterynaryjnego za zaproszenie na kolejne spotkanie i możliwość wymiany wiedzy i doświadczeń na temat podstępów wdrażania baz danych i narzędzi wynikających z Rozporządzenia UE 2019/6. Cykliczne spotkania organizowane przez Urząd to niewątpliwie godna naśladowania inicjatywa! Deklaruję współpracę i czekam na informacje o kolejnej edycji Dnia Weterynarii !

 

POLPROWET reprezentuje 15 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.