BANER ANKIETA POLPROWET

Rusza Kampania: Bezpieczne leki - bezpieczne zwierzęta - bezpieczni ludzie

Bezpieczne leki - bezpieczne zwierzęta - bezpieczni ludzie - pod takim hasłem ruszyły działania edukacyjne zainicjowane przez stowarzyszenie POLPROWET. Patronat honorowy nad kampanią objął Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz Krajowa Rada Lekarsko-Weterynaryjna.

Pierwszym z etapów działań edukacyjnych jest badanie ankietowe kwestii związanych z bezpieczeństwem lekowym i zgłaszaniem zdarzeń niepożądanych weterynaryjnych produktów leczniczych. Ankieta kierowana jest do lekarzy i techników weterynarii oraz właścicieli i opiekunów zwierząt. Celem ankiety jest poznanie różnych perspektyw respondentów w kontekście doświadczeń związanych ze zdarzeniami niepożądanymi. Wyniki ankiety zostaną przedstawione w opracowaniu zbiorczym, natomiast zagadnienia w niej poruszone zostaną omówione przez ekspertów podczas bezpłatnego webinarium poświęconemu temu zagadnieniu.

Zachęcamy wszystkich specjalistów weterynarii oraz właścicieli zwierząt do wypełnienia ankiety znajdującej się pod poniższym linkiem:

ANKIETA - BEZPIECZNE LEKI 

 

bezpieczne-leki-wet

 

Działania obejmują kampanię informacyjną, mającą na celu edukację właścicieli zwierząt o możliwości zgłaszania zdarzeń niepożądanych oraz przedstawienie roli lekarzy weterynarii oraz podmiotów odpowiedzialnych w procesie zapewnienia bezpieczeństwa lekowego. Kampania będzie skupiała się na rozpowszechnianiu wiedzy o zasadach bezpiecznego stosowania weterynaryjnych produktów leczniczych, konieczności zgłaszania wszelkich niepożądanych reakcji, które mogą wystąpić po podaniu leku oraz zapobieganiu potencjalnych zagrożeniom dla zdrowia zwierząt i ludzi, wynikający z nieodpowiedniego leczenia.

Kampania "Bezpmieczne leki - bezpieczne zwierzęta - bezpieczni ludzie", poprzez współpracę różnych instytucji i organizacji, ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa zarówno zwierząt, jak i ludzi oraz środowiska w jakim żyjemy, a także promować świadome i odpowiedzialne podejście do leczenia zwierząt.

POLPROWET reprezentuje 15 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku leków weterynaryjnych. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.