Ni pies, ni wydra - czyli webinar o weterynaryjnych produktach z pogranicza – podsumowanie
Na początku września odbył się webinar dotyczący produktów weterynaryjnych z pogranicza, czyli posiadających cechy zbliżające je jednocześnie do różnych kategorii regulacyjnych.
Organizatorem wydarzenia był POLPORWET, a partnerem merytorycznym kancelaria MOYERS.
W webinarze wzięło udział ponad 35 uczestników z 16 firm członkowskich POLPROWET. Z pozytywnym odbiorem uczestników spotkały się praktyczne przykłady prezentowane przez adwokata Filip Dymitrowskiego.
W ramach szkolenia zostały omówione następujące zagadnienia:
- Kategorie produktów weterynaryjnych: teoria a rzeczywistość.
- Wyroby medyczne, suplementy, kosmetyki dla zwierząt – czy branża jest gotowa na nowe?
- Jeden produkt – różne możliwości klasyfikacji, czyli co można zrobić, gdy pojawią się wątpliwości?
- Słowa – zaklęcia, czyli jak nazwać to, co nienazwane (z perspektywy producenta).
- Pasza, lek, a może kosmetyk? – case study.
- Możliwe kanały komunikacji z organami regulacyjnymi.
- Sesja Q&A.
Cieszę się, że szkolenia organizowane dla członków POLPROWET zyskują swoją renomę. Organizując je, staramy się odpowiednio łączyć teorię prawną, z praktyką biznesową. W dodatku z ankiety wśród uczestników wynika, że szkolenie otrzymuje bardzo wysokie noty, co świadczy o jego profesjonalizmie. To już 4 szkolenie w roku 2023 i zamierzamy zorganizować przynajmniej jeszcze dwa do końca tego roku. Warto zwrócić uwagę, że jesteśmy patronem licznych wydarzeń i konferencji weterynaryjnych, a także przekazujemy informacje dla członków o wydarzeniach międzynarodowych organizowanych np. przez European Medical Agency, AnimalhealthEurope. Materiał z naszych szkoleń członkowie mogą pobrać z bazy wiedzy po zalogowaniu, co jest dodatkowym benefitem – powiedział Radosław Knap, sekretarz generalny stowarzyszenia.
POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.