Warsztaty Grup Roboczych Europejskiej Federacji WPSA oraz XXXIII Międzynarodowe Sympozjum Drobiarski

Stanowisko POLPROWET w sprawie projektu zmiany ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych, dotyczącej okresu między szczepieniami przeciwko wściekliźnie

Jako Stowarzyszenie Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych pragniemy przedstawić naszą opinię i wątpliwości w kontekście rozważanej zmiany ustawy o ochronie zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych (Druk nr 1025), która przewiduje wydłużeniu okresu między szczepieniami przeciwko wściekliźnie. Jako sektor leczenia zwierząt od wielu lat skupiamy się na oferowaniu właścicielom zwierząt rozwiązań, które pomogą im uchronić ich zwierzęta przed zagrożeniami płynącymi ze środowiska zewnętrznego. Dlatego też rozwijamy nowoczesne terapie przeciwpasożytnicze oraz szczepionki, które pozwalają chronić zwierzęta przed chorobami zakaźnymi, w tym tymi, które są niezwykle niebezpieczne i śmiertelne, a co ważne mają potencjał zoonotyczny.

Pełną treść stanowiska odnosząca się do kwestii:

  • epidemiologicznych i zdrowia publicznego,
  • edukacji i zwiększenia świadomości na temat zapobiegania wściekliźnie,
  • monitoringu efektów i poprawy programów zwalczania wścieklizny,
  • szerszego spojrzenia na ochronę zdrowia zwierząt i zwalczania wścieklizny.

znajdą państwo w załączonym poniżej piśmie skierowanym do Przewodniczącego Komisji Ustawodawczej Senatu RP.

     

POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.