Projekt bez nazwy (6)

Robert Kaszyński ponownie obejmuje funkcję przewodniczącego zarządu POLPROWET

Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET ponownie powołało na stanowisko przewodniczącego zarządu Roberta Kaszyńskiego.  

W dniu 16.05.2023 r. odbyło się zebranie członków Stowarzyszenia POLPROWET, na którym powołano przewodniczącego zarządu. Został nim Robert Kaszyński. Obejmując funkcję, przewodniczący podkreślił znaczenie dotychczasowych osiągnięć stowarzyszenia i wyzwania jakie czekają POLPROWET w nadchodzących latach. 

 - Chciałem serdeczne podziękować wszystkim członkom naszej organizacji za olbrzymie wyróżnienie i zaufanie jakim ponownie mnie obdarzyli. Reprezentowanie interesów szesnastu wiodących firm weterynaryjnych na polskim rynku to duży zaszczyt, ale też wyzwania w obliczu zmiany prawa czy dynamicznej sytuacji geopolitycznej.  

Jestem dumny z tego co już osiągnęliśmy, ale dostrzegam także wyzwania jakie czekają na nas w najbliższych latach. Polska to największy w Europie rynek produkcji drobiu, trzeci pod względem liczebności psów i kotów i jeden z najszybciej rozwijających się rynków leków i usług dla zwierząt towarzyszących. Realizując cele związane z ideą #JednoZdrowie, przyczyniamy się do odpowiedzialnego gospodarowania lekami w trosce o zdrowie zarówno zwierząt jak i ludzi – podsumowuje Robert Kaszyński, przewodniczący zarządu stowarzyszenia POLPROWET. 

Robert Kaszyński złożył także podziękowania członkom zarządu oraz ekspertom z 16 firm członkowskich zaangażowanym w prace zespołów roboczych a także Radosławowi Knapowi, który pełni obowiązki sekretarza generalnego stowarzyszenia. Przywitał także Adrianę Kalinowską z firmy Zoetis, która została wybrana do Zarządu POLPROWET w miejsce Grzegorza Świerczyńskiego.  

 

Obecny skład Zarządu POLPROWET: 

  1. Robert Kaszyński (MEDiVET) - Przewodniczący Zarządu 
  1. Adriana Kalinowska (Zoetis) - Członkini Zarządu  
  1. Aleksandra Bubas-Klimkiewicz (Hipra) - Członkini Zarządu 
  1. Cyryl Przybył (Vetoquinol) -  Skarbnik, Członek Zarządu  
  1. Jan Grabiński-Baranowski (VIRBAC) - Członek Zarządu 

POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.