Baner 12 (1)

VEBIOT nowym członkiem stowarzyszenia POLPROWET

Do grona członków Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Importerów Leków Weterynaryjnych POLPROWET dołączył kolejny przedstawiciel branży – marka VEBIOT. Nowy członek w gronie 16 zrzeszonych firm stowarzyszenia wzmacnia pozycję organizacji jako największego reprezentanta przemysłu weterynaryjnego w Polsce.


Marka VEBIOT należąca do grupy kapitałowej Olimp-Nutrifarm to wysokiej jakości preparaty weterynaryjne, przeznaczone dla zwierząt domowych. Firma tworzy specjalistyczne suplementy diety i preparaty wspierające zdrowie i rozwój czworonożnych pupili. Od lat buduje zaufanie właścicieli i hodowców, a także lekarzy weterynarii, dostarczając produkty, dzięki którym mogą oni jeszcze lepiej dbać o swoich podopiecznych. Celem spółki jest wprowadzenie nowego standardu w opiece lekarsko-weterynaryjnej i właścicielskiej, zapewnianie profesjonalnego wsparcia w żywieniu oraz leczeniu psów i kotów.

- Jest mi bardzo miło powitać firmę VEBIOT w gronie POLPROWET. Dołączenie do stowarzyszenia nowej firmy członkowskiej, jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Nasza strategia zakłada reprezentowanie firm, które co dzień zapewniają lekarzom weterynarii leki, szczepionki i innowacyjne narzędzia do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Dołączenie VEBIOT automatycznie wzmacnia reprezentatywność rynkową i poszerza spektrum naszego zainteresowania m.in. o weterynaryjne suplementy diety – mówi Robert Kaszyński, Przewodniczący Zarządu POLPROWET.


Liczymy na zaangażowanie przedstawicieli firmy VEBIOT w prace eksperckich zespołów roboczych stowarzyszenia. To właśnie możliwość wymiany wiedzy oraz wypracowywanie stanowisk wobec propozycji legislacyjnych, dają możliwość uczestniczenia w procesie tworzenia prawa mającego realny wpływ na całą branżę – dodaje Radosław Knap, Sekretarz generalny POLPROWET.


- Naszą misją jest zapewnianie lepszej jakości życia zwierząt oraz poczucia bezpieczeństwa ich opiekunów. Aktywność stowarzyszenia w tym obszarze jest wyraźna i znacząca dla całego społeczeństwa. Z przyjemnością zaangażujemy się w pracę stowarzyszenia wspierając cenne inicjatywy mające realizować nasz wspólny cel – zdrowie zwierząt i ich opiekunów – podkreśla Radosław Domański, Dyrektor ds. Produktów Weterynaryjnych


Do wspólnych celów członków POLPROWET należy dbałość o zdrowie zwierząt domowych i gospodarskich oraz edukowanie decydentów i społeczeństwa w zakresie niezawodności i wartości proponowanych przez branżę rozwiązań. Zapewniając dostępność leków i innych produktów zdrowotnych dla zwierząt, możemy pomóc zoptymalizować zarządzanie zdrowiem, jednocześnie przyczyniając się do zrównoważenia produkcji żywności i utrzymania zdrowia i dobrostanu zwierząt towarzyszących, które dzielą z nami domy.

 

POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.