CopaCogeca European Farmers Sibenik (1)

European Farmers Congress i współpraca z organizacjami

W październiku sekretarz generalny POLPROWET Radosław Knap brał udział w warsztatach oraz dyskusjach na temat roli przemysłu weterynaryjnego w zabezpieczeniu zdrowej i zrównoważonej żywości podczas European Farmers Congress w Sibeniku (Chorwacja) na zaproszenie AnimalhealthEurope.  

Podczas spotkań z działaczami organizacji europejskich oraz hodowców i rolnikami. Wśród prelegentów i gości kongresu byli m.in. Roxane Feller – Sekretarz generalna AnimalhealthEurope,  Adam Estrup  - Chief Executive Officer at ViNordic, Marian Sikora -  Przewodniczący Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych, Agnieszka Maliszewska – Wiceprzewodniczaca Copa-Cogeca a także hodowcy i rolnicy z Polski i zagranicy.

Poza udziałem w dyskusjach panelowych, celem udziału była wymiana wiedzy na temat działalności organizacji międzynarodowych o zbliżonym profilu, w tym VINORDIC oraz AnimalhealthEurope a także udział w wizytach technicznych organizowanych na zakończenie kongresu.

CopaCogeca European Farmers Sibenik

 CopaCogeca European Farmers Sibenik (1)

Ponadto w dniu 28 października  Radosław Knap jako przedstawiciel POLPROWET wziął udział w spotkaniu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi na walnym zgromadzeniu członków Polskiej Platformy Zrównoważonej Wołowiny. Platforma skupia wszystkie podmioty, którym zależy na rozwoju polskiego sektora wołowiny, tak aby była konkurencyjna na rynkach europejskich i światowych, a jednocześnie aby jej produkcja była co najmniej neutralna dla środowiska i zmian klimatycznych.

Celem udziału w spotkaniach była budowa relacji z organizacjami hodowców i lekarzy weterynarii oraz przekazanie głosu POLPROWET na temat działań sektora farmacji weterynaryjnej na rzecz niskiej emisyjności oraz konieczności współpracy.

 

 

POLPROWET reprezentuje 16 wiodących producentów i generalnych dystrybutorów leków i szczepionek dla zwierząt, obejmując ponad 85% polskiego rynku. Reprezentanci branży zrzeszeni w stowarzyszeniu na co dzień zapewniają lekarzom weterynarii środki do opieki nad milionami zwierząt w Polsce. Organizacja ta współpracuje ze swoim europejskim odpowiednikiem Animal Health Europe, realizując wspólne statutowe cele.

Kontakt dla mediów

Radosław Knap
Sekretarz generalny

rknap@polprowet.pl
+48 602 186 077