EventVisual2022 622b28a2d03dd3 19813975

One Health - zapraszamy na konferencję AnimalhealthEurope 16 czerwca

Zapraszamy na doroczne wydarzenie AnimalheathEurope. Konferencja "One Health: growing in understanding, where are we in application?" zostanie zorganizowana w formacie hybrydowym w hotelu Bedford w Brukseli 16 czerwca (rano). POLPROWET jako organizacja partnerska zaprasza wszystkich swoich członków oraz osoby zainteresowane tematyką, do bezpłatnej rejestracji na to wydarzenie.

Pięć lat temu na konferencji organizacji AnimalhealthEurope, omówiono koncepcję #OneHealth - #JednoZdrowie, która podkreśla rolę jaką odgrywa branża zdrowia zwierząt. Jedno zdrowie jest ważne dla rozwiązywania obecnych wyzwań polityki zdrowotnej oraz zapobiegania przyszłym zagrożeniom dla naszego wspólnego zdrowia.

„Jesteśmy silni tylko tak, jak nasz najsłabszy system opieki zdrowotnej” to zdanie, które mocno odbiło się echem podczas pandemii COVID-19.
Podczas panelu konferencji omówione zostaną sposoby zapewnienia równowagi w ochronie zdrowia publicznego, zdrowia zwierząt i planety, dyskutując, co jeszcze jest potrzebne z perspektywy politycznej lub legislacyjnej oraz jak wprowadzić podejście „Jedno zdrowie” do głównego nurtu.

Wśród najważniejszych prelegentów wystąpią:

  • Monique Eloit, Director General of the World Organisation for Animal Health (OIE)
  • Stella Kyriakides, European Commissioner for Health and Food Safety

Paneliści:

  • Nino Berdzuli, WHO Europe
  • Representative from European Commission, DG Environment (TBC)
  • Ludovico Sepe, One Health European Joint Programme
  • Andrea Bertaglio, Sustainability journalist


Link do rejestracji oraz więcej szczegółów o wydarzeniu znają Państwo na oficjalnej stronie wydarzenia AnimalhealthEurope.

Polecamy i zapraszamy!