Światowy Dzień Lekarzy Weterynarii baner

Życzenia z okazji Światowego Dnia Lekarzy Weterynarii

 

Drodzy Lekarze Weterynarii - w dniu Waszego święta

- Światowego Dnia Lekarzy Weterynarii

chcemy Wam podziękować, za troskę

o #zdrowie i #dobrostan zwierząt!

Wasza praca przekłada się także na zdrowie publiczne

– ludzi i środowiska.

Dziękujemy, że jesteście!

 

– W 22 rocznicę ustanowienia Światowego Dnia Lekarzy Weterynarii widzimy, jak zmienia się ten zawód. Rola lekarzy weterynarii rośnie wraz ze wzrostem liczby zwierząt w naszych domach, ale także ze względu na bardziej dostrzegane społecznie ryzyko chorób odzwierzęcych, dbałość o dostęp do zdrowej żywności a to wszystko także w imię konieczności wspólnej walki o poprawę dobrostanu i środowiska w jakim żyjemy. Nowe unijne prawo przyspieszy także walkę z antybiotykoopornością, która ma bezpośredni wpływ na zdrowie i życie ludzi.

Codzienna praca polegająca na leczeniu zwierząt, prowadzeniu kontroli i szczepień, wdrażaniu zasad odpowiedzialnego stosowania antybiotyków, opracowywaniu nowych rozwiązań diagnostyki, przyczynia się do tego, że zwierzęta jak i my wszyscy pozostajemy w zdrowiu. Na znaczeniu zyskuje digitalizacja zawodu, technologie diagnostyczne i cyfrowe, które umożliwiają zdalne monitorowanie stanu zdrowia zwierząt, szczególnie tych hodowlanych, to kolejny etap w rozwoju zawodu lekarza weterynarii. Wdrażanie idei #JednoZdrowie powoduje także rozwój nowoczesnych szczepionek pozwalających znacząco ograniczyć lub wyeliminować niektóre choroby.

W imieniu Stowarzyszenia POLPROWET życzę lekarzom weterynarii i wszystkim osobom pracującym w opiece nad zwierzętami, jak najwięcej zdrowia i dobrego samopoczucia. Mogę zapewnić, że firmy producenckie i importerzy leków weterynaryjnych będą nadal pracować nad dostarczeniem odpowiednich narzędzi i wsparcia dla lekarzy weterynarii, aby pomóc w realizacji ich misji zawodowej. Wszystkich nas łączy nas idea „Jednego zdrowia”. - lek. wet. Robert Kaszyński, Przewodniczący zarządu POLPROWET 

Cytat stanowi fragment artykułu: "Czego życzą sobie lekarze weterynarii?" na łamach portalu VETKOMPLEKSOWO.pl