• PL
  • EN

Europejski wieczór ze zwierzętami towarzyszącymi – edycja 2015

Wieczorem, w dniu 25 lutego 2015r. odbyła się kolejna edycja spotkań osób zaangażowanych w zdrowie i ochronę zwierząt towarzyszących. Tym razem na miejsce wydarzenia wybrano przedsionek muzeum BELvue sąsiadujące z pałacem królewskim.

Obecnych było ponad 200 osób oraz specjalni goście poruszający się na czterech łapach. Spotkanie otworzył Alejandro Bernal – Prezes Zarządu IFAH-Europe. Kolejno głos zabierali przedstawiciele Parlamentu Europejskiego, posłowie, Pani Julie Girling i Pan Norbert Lins. W swoich wystąpieniach odnieśli się min. do roli zwierząt towarzyszących w naszym życiu i konieczności stworzenia prawa odpowiadającego potrzebom czasu.

Pani Claire Guest z Medical Detection Dogs zaprezentowała sposoby treningu psów pomocnych w leczeniu ludzi chorych na cukrzycę. Dzięki zachowaniu psa, reagującego na zapach wydychanego powietrza pacjent jest przymuszany do pomiaru poziomu cukru we krwi. Często dzieje się to w środku snu. Dzięki wytresowanemu psu pacjenci znaczniej lepiej znoszą terapię a krzywa cukrowa ulega spłaszczeniu.

Na spotkaniu obecni byli także przedstawiciele z Polski reprezentujące różne unijne instytucje oraz Warszawski Wydział Medycyny Weterynaryjnej.